Yenilikte Keramet Vardır


Bir süredir yazmak istediğim konuya değinmek bu zamana kısmetmiş. Yenilik..

2 yıldan fazladır yaşamış olduğum yerden, yani Sakarya’dan Mayıs ayı ortası itibariyle ayrıldım. Kariyerimize yeni bir yön verme amaçlı bu ayrılış benim için biraz zor oldu. Her ne kadar bunu belli etmesem de gerek iş arkadaşlarımdan gerekse mahallemden ayrılmak biraz üzdü beni.

Bu ayrılış sürecinde bir çok insandan şunu duydum: İkametgah değiştirmek, yeni bir ile yerleşmek korkutmuyor mu? Evet belki korkmalıydım ama hayat standartlarımı daha iyi bir forma sokabilmek ve yaşam standartlarımı yükseltebilmek adına bunu denemeliydim.

Ve şimdi Bursa’dayım. Bursa hayatıma yenilikler ve umuyorum ki güzelliklerle geldi.

Gelir gelmez Peryön Güney Marmara’nın düzenlemiş olduğu İnsan Kaynakları Zirvesine katıldım ki bu benim için network anlamında güzel bir fırsattı. Konu ile ilgili yazmış olduğum blog yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Bloğuma ait logonun çalışmaları zaten başlamıştı ve nihayete Bursa’da kavuştu. Yeni logom benim kendimi güçlü hissetmemi sağlayan rengi tema aldı ve bordo ile hayata buldu. Bordo benim için hep güçlü kadın simgesi çizen bir renk oldu. Kelebek kanadına benzeyen şekli de kelebeğin uğuruna inandığım için kullandım. Buradan logomu tasarlayan ekip olan Sosyobyte Ekibine de teşekkür ederim.

Logomun yenilenmesiyle web sayfama da bir el attım ve bir iki rötuş yaptık. Yazıları tekrar okudum ve her birine yeniden tanımlamalar yaptım ve hala devam ediyorum.

Sitenin facebook sayfasını düzenlemeye başladım ve devam etmekteyim.

Facebook adresimiz: İnsan Kaymağı

Siteye ve kişiye özel bir kartvizit yaptırdım ve bu kartvizitte kişisel bilgilerim ve bloğumun bilgelerini yazım. Bu da ufak bir yenilik oldu.

IMG_0501

Ve ve ve Bursa’ya taşınmamın 6.haftasının sonunda yeni bir işim oldu. Üretim yapan bir firmada insan kaynakları sorumlusu olarak; soft hr süreçleri üzerinde çalışmaya başladım. Bence gelişmelerin en güzeli de bu oldu. 🙂

İlerleyen günlerin daha güzel şeyler getirmesini umuyorum…

 

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.