Fırtınalarıyla Peryön


Merhaba,

Uzun zamandır yazmıyorum farkındayım ama inanılmaz bir yoğunluğun içinde yaşamsal faaliyetlerimi yerine getirmeye çalışıyorum 🙂 Ve hiçbir yoğunluk mecburiyetim değil, tamamen isteğe bağlı konular olduğu için mızmızlanmak yok diyor ve bu sene sadece 1 gününe katıldığım 25.İnsan Yönetimi Kongresine dair notlarımı iletmek istiyorum..

Kongre bu sene, daha önce benim hiç katılma fırsatı yakalayamadığım bir yerde; Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nde yapıldı. Ve Bursa’dan bir katılımcı olarak sabahın 7.30 unda yollara düştüm.

İlk oturumu ucundan yakaladım ve itiraf etmeliyim ki çok etkin dinleyemedim.

Ama fırtına oturumlar diye adlandırılan 16 dakikalar var ya.. Bu sene beni benden aldı desem yalan olmaz.

Ozanser Uğurlu – İyi Hissetmeyi Seç: Hoca yardımcı doçentmiş , oymuş buymuş beni hiç enterese etmiyor!  Arkadaşım hoca enerji dolu, hoca ağız dolusu gülüyor ve güldürüyor ve en güzeli gerçekten iyi hissetmenizi sağlıyor. İyi Hissetmeyi seçmenin yolu hiç bu kadar kolay ve hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Mini mini bir kuş bana hiç bu kadar anlamlı gelmemişti.  Kısa vadede hedefim kendisi ile başka bir organizasyonda tekrar bir araya gelmek..  Fırsatını bulduğunuz yerde mutlaka ama mutlaka dinleyin.

IMG_0121

Kaan Sekban – Mutluluğa Terfi Et: Kaan Bey eski bankacılardan olup, hayatını ani bir kararla değiştiren, bu değişikliği kendince yöntemlerle kurgulamış; üstüne üstlük bunu bizlere mizahi bir dille ve yeni neslin vazgeçilmesi olan videolarla anlatan bir arkadaşımız. Bankacı olmak mobbinge maruz kalma sözleşmesine imza atmak gibi bir çalışma stili olduğundan kendisinde malzeme çok, eh tabi ifade etme becerisi de olunca tadından yenmiyor desem yalan olmaz.

IMG_0125

Leyla Alaton – Biz Geliyoruz Lütfen Çekilmeyin: Leyla Hanım’ı daha önce hiçbir yerde dinlemedim ve hiç tanımam ama çok sevdiğim bir arkadaşıma sürpriz olması maksadı ile gittim bulunduğu salona. Ama üzülerek söylüyorum ki umduğum gibi olmadı. Kendisi hayatını “para” ya endekslemiş ve bunu bizlere empoze etmeye uğraşıyordu ki çıktım salondan…

Bu sene çok fazla oturuma katılamadım ama Peryön vasıtası ile sevdiklerimi görmek ve hava değişimi iyi geldi.

Genel itibari ile kongre hakkındaki düşüncelerimi de şöyle özetleyebilirim:

Salon bence başarılıydı, anfi şeklinde olması ve hatta balkonların aktif kullanılması dinlemeyi kolaylaştırmış.

Yemek problemi bu sene geçmiş yıllara oranla daha başarılıydı, keza içecek servisi de öyle.

Stantlar çok sönüktü ve oraya öylesine gelmişler gibiydi. Ben konusuna ilgi duyduğum birkaç yeri ziyaret ettim. Unıcef bunlardan biriydi ve tarladan okula temalı yaptıkları kampanya ilgimi çekti. Sizlerde araştırıp bu konuya ilişkin bir şeyler yapabilirsiniz belki..

Kongre tarihi çok ofsayttı.. Ayın ilk beş günü firmalarda ağırlıklı olarak ücret dönemine denk geldiği için katılımcılar çok zor durumda kaldı.

Kongrenin ücreti, kongre sitesinde net belirtilmemişti ve üzülerek söylüyorum ki bu çok değişik algılar olmasına sebep oldu.

Dinlemek isteyip de dinleyemediklerim ise:

Cem Boyner – Kurumiçi girişimcilik ve Cesaret Kültürü

Eren Çamlıkaya – Yapay Zeka Çağında Yenilikçi İK

Johanne Forget – Kız Gibi Yönet

ve Kalbiyle Konuşanlar (Ayşe Arman, Haluk Levent, Sanem Oktar)

Yukarıda yazdıklarım tamamen benim görüşüm. Hiçbir kurum ya da kişiden etkilenip yazdığım bir şey değildir. Kongre dönemi boyunca hissettiklerimdir…

Yine de kongre için çalışan tüm yetkililere verdikleri emeklerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum…

IMG_0138 IMG_0142 IMG_0154 IMG_0159

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.