Hakkımda


indirDevlet memuru bir ailenin çocuğu olmam sebebiyle ilköğrenimimi Denizli’nin iki farklı ilçesinde ve liseyi yabancı dil ağırlıklı bir lisede tamamladım.

Üniversite öğrenimime Süleyman Demirel Üniversitesi, İnsan Kaynakları yönetimi ile başladım. Sonrasında Muğla Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimine geçiş yaptım ancak kariyer hayalimde hiç devlet dairesinde çalışma arzusu olmadığı için bir dönem sonra bıraktım. Bu zaman zarfında Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bitirdim ve şuan Mersin Üniversitesi, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı alanında yüksek lisans yapmaktayım.

İlk tecrübe olarak Denizli’de bir İtalyan ortaklı tekstil firmasında İşkur Meslek Stajyeri programı ile fiilen insan kaynakları ile tanıştım ve 6 aylık staj sonunda bu işi yapmak istediğime karar verdim. Sonrasında profesyonel anlamda İK cı olarak Isparta’da bir gıda firmasında çalışamaya başladım. Yaklaşık 2 yıllık bir tecrübenin ardından radikal bir karar ile Sakarya’ya yerleştim; 2 yıldan fazla yaşadığım bu şehirde ve Alliance Healthcare Ecza Deposu bünyesinde İnsan Kaynakları Uzmanı olarak çalıştım. Ardından kariyerimize yeni bir yön vermek ve yaşam standartlarımızı yükseltmek adına Bursa’ya taşındık ve burada kariyerim yeniden üretim ile kesişti. Sektöründeki ilk 3 isimden biri olan Gökçelik Raf bünyesinde İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak, İK süreçlerinin tamamının yönetiminden sorumluyum.

Peryön Güney Marmara şubesi bünyesinde, Genç Peryön Komitesinde ve Benim Adım Gelecek projesinde usta olarak görev almaktayım.

Eşimle iş yerinde tanıştık ve aramızda ki sevgi ve saygıya önce ailemizi, sonra dostlarımızı en sonunda da devleti ortak edip 2013 yılı Ağustos ayında evlendik.

Genel olarak neşeli, azimli ve dozunda bir hırsa sahibim. İletişim konusunda şiddetli bir hassasiyetim ve başarılı bir ikna kabiliyetim olduğunu düşünüyorum.

İnsanlara ismiyle hitap etmeye önem verir bunun karşı tarafın kendisini özel hissetmesini sağladığına inanırım. Özel günleri atlamam ve ufak tefek sürprizler yapmaktan hoşlanırım.

Dostlarımla vakit geçirmeyi sever, çevremdekilerin sorunlarını dinler, alternatif çözümler üretmeye ve onları farklı bakış açılarına yönlendirmeye çalışırım.

İlkokul 2.sınıfta Kelile ve Dimne adlı kitabi okuduğumdan bu yana okumaktan hiç vazgeçmedim ve bunu hobim değil sorumluluğum olarak görüyorum.Okumanın bana kattığı en güzel şey de şuan karşınızda zaten, blogum!

Mutfakta vakit geçirmeyi sevdiğim için boş vakitlerimde internetten edindiğim tarifleri dener, puzzle yapar, tavla oynarım. Araba kullanmaya bayılırım.

Neredeyse her türlü müziği dinlerim, spora özel bir ilgim yoktur sadece bazen yüzmenin bana iyi geldiğini düşünüyorum.

Dumansız hava sahasını destekçisiyim. Sade Türk kahvesi ve filtre kahve içmeyi severim.

Sıkı bir Mustafa Kemal Atatürk hayranıyım.

Anahtar sözcükleri ile #insankaymağı:

#insankaymagi , #peryonuyesi , #ikgonullusu , #benimadimgelecekustasi , #blogger , #kitapsever , #Atatürkcü ,  #sapyoseksuel , #freesprit

 

Bana ulaşmak isterseniz; sitemdeki iletişim formunu ve Sosyal Medya hesaplarımı kullanabilirsiniz :)

İnsan Kaymağı Facebook

Ümmühan Ballı Twitter